Vítejte na karlínském informačním portálu. úterý 12. 12. 2023
Najít v Karlíně:

Petice za zřízení Městské části Karlín

Mnoho nás, Karlíňáků, se dlouho a trpělivě pokoušelo upozornit radnici Prahy 8 na vše, co náš Karlín tolik trápí. Doprošovali jsme se, abychom byli alespoň vyslyšeni. Odpovědí nám vždy bylo arogantní přehlížení, ignorace a zaryté mlčení.
My, obyvatelé Karlína, máme vážné obavy o jeho osud. Karlín, který byl do roku 1922 samostatným městem, je nyní jednou z posledních kolonií na světě. Jako jeho občané jsme vazaly Prahy 8, totalitního výplodu, který sdružuje části Prahy spolu naprosto nesouvisející. Jsme odkázáni na rozhodování zastupitelstva a rady, v nichž nemáme nejen odpovídající, ale téměř žádné zastoupení.

Karlín byl, je a bude svým způsobem zvláštní a výjimečnou komunitou, kterou ti „mocní“ na radnici neznají, nerozumí jí, bojí se jí a zřejmě proto se vyhýbají dialogu s jeho občany, dokonce i na jednání zastupitelstva. Do Karlína byly investovány velké prostředky na opravy po ničivé povodni. Dělo se tak chaoticky, neefektivně a nehospodárně a hlavně naprosto bez kontroly a spolupráce veřejnosti. Karlín zůstává soustavně neuklízeným, špinavým městem, v němž se ruší školy a školky, v němž se dále neprivatizují obecní byty prodejem nájemníkům, v němž jsou nájemci bytů v obecních a některých soukromých domech soustavně šikanováni správními firmami či majiteli, v němž jsou naopak poctiví majitelé domů šikanováni armádou obecních úředníků, v němž se drobným podnikatelům házejí klacky pod nohy.

Nechceme tomuto stavu dále nečinně přihlížet. Nechceme, aby představitelé radnice posílali na své občany, kteří je přijdou v úředních hodinách navštívit, policii. Nechceme žádná tajná usnesení rady a zastupitelstva, odmítáme se smířit s informačním embargem vůči občanům. Chceme o Karlínu rozhodovat sami. Chceme si sami zvolit reprezentaci, která bude skutečně zastupovat naše zájmy a která se před námi nebude skrývat. Chceme Karlín jako samostatnou městskou část s vlastní samosprávou, chceme být rovnoprávnými občany.Petiční výbor: Prof. Petr Pechan, D. Phil., Molákova 34, Praha 8 – Karlín, oprávněný zastupovat členy petičního výboru

Jitka Boková, Březinova 7, Praha 8 – Karlín
Stanislav Stránský, Vítkova 24, Praha 8 - Karlín
Monika Vobnášilová, Molákova 34, Praha 8 – Karlín

Určeno: Zastupitelstvu hlavního města Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1

Dne 12. dubna 2005ANI VAŠE JMÉNO NESMÍ CHYBĚT!

„Petice za zřízení Městské části Karlín“

Informujte o „Petici za zřízení Městské části Karlín“ všechny ty, které máte rádi, kterých si vážíte nebo které znáte. Pokud také oni připojí svoje jméno k  tomu Vašemu, bude nás zase o hodně víc.

„Petici za zřízení Městské části Karlín“ může podepsat nejen každý obyvatel Karlína, ale i každý občan hlavního města Prahy a také každý občan dalších měst a obcí.

KDE?
V petičním centru na adrese Hotel Beseda Bonsai, Vítkova 26, Praha 8–Karlín.

KDY?
Pondělí 15 – 18 hodin
Středa 15 – 18 hodin
Čtvrtek 15 – 18 hodin

Informace na telefonním čísle 602 765 083

PROČ?
Mnoho nás, Karlíňáků, se dlouho a trpělivě pokoušelo upozornit radnici Prahy 8 na vše, co náš Karlín tolik trápí. Doprošovali jsme se, abychom byli alespoň vyslyšeni. Odpovědí nám vždy bylo arogantní přehlížení, ignorace a zaryté mlčení. Karlíňáci nesměli promluvit na zastupitelstvu, starosta Nosek dokonce hlasoval veřejně proti našim vystoupením. A místostarosta pro majetek Lukavský na nás v úředních hodinách rovnou poštval policii! Přišel čas, kdy musíme převzít osud Karlína do vlastních rukou. Do rukou těch, kteří se tu narodili, kteří tu bydlí, pracují nebo podnikají. Karlín, bývalé královské město, si nezaslouží být nadále Popelkou, chudým příbuzným, prosebníčkem ani dojnou krávou!

Chcete-li se na vlastní oči přesvědčit o naprosté lhostejnosti radnice Prahy 8 vůči Karlínu, přijďte na zasedání zastupitelstva v „bílém domě“ ve středu 25. května ve 14 hodin. Připravte si otázky na tělo – třeba o čistotě Karlína, o privatizaci bytů jejich nájemníkům, o stavu našich ulic a silnic, o skutečné účinnosti protipovodňových opatření, o svobodném přístupu k informacím, o svévolném bourání památkově chráněných objektů.
rubrika aktuality - vložil: Lukáš Čeřovský - 18. 04. 2005, 12:46

Komentáře

Milan (19. 03. 2014, 23:53)
To je směšné. Původně to chtěl udělal pan Musílek. Směšné je že všechny prázdné byty v Karlíně privatizují lichváři. ( Doufám že jednou za tento podvod půjde někdo sedět a to hlavně z radnice.) Promlčení. 3 roky. Ale jinak omezit úřed P8 je dobré. Karlín by měl hlavně za sebe kandidovat a setří Musílky, Švarce apod. Takové nepotřebujeme.........
verahrdinova@seznam.cz (26. 08. 2009, 23:22)
Dobry den, jelikoz jsem obcanem Karlina, tak bych mela na Vas dotaz, jestli se do budoucna planuje privatizace Karlina. Dekuji za odpoved Hrdinova
Anonym (01. 12. 2005, 17:37)

Zde můžete komentovat

Komentáře jsou vyjádřením názoru jejich autorů. Příliš vulgární a urážlivé příspěvky budou mazány. Odeslaný komentář již nemůžete změnit.

komentář
autor
sem opište Gs2
komentář uvidí všichni pouze autor komentovaného článku
Kontakt: info@ikarlin.cz, script Castell software 2003-2017.